Atlas květin A-Z

Celkem atlas obsahuje 6475 určených květin vč. fotografií.
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

Nalezeno: 153 květin
Latinský název Český název
  Aechmea fasciata (Lindl.) Baker (Billbergia fasciata Lindl., Billbergia rhodocyanea Lem., Aechmea dealbata E. Moor.)   Aechmea fasciata (Lindl.) Baker (Billbergia fasciata Lindl., Billbergia rhodocyanea Lem., Aechmea dealbata E. Moor.) aechmea pruhovaná
  Agave stricta Salm-Dyck (Bonapartea stricta (Salm-Dyck) Vukot.)   Agave stricta Salm-Dyck (Bonapartea stricta (Salm-Dyck) Vukot.) agáve vztyčená, agáve tuhá
  Ajuga genevensis L. (Bugula genevensis (L.) Mill., Teucrium genevense (L.) Crantz)   Ajuga genevensis L. (Bugula genevensis (L.) Mill., Teucrium genevense (L.) Crantz) zběhovec lesní
  Ajuga reptans L. (Bugula reptans (L.) Scop., Teucrium reptans (L.) Crantz, Ajuga vulgaris Rouy subsp. reptans (L.) Rouy)   Ajuga reptans L. (Bugula reptans (L.) Scop., Teucrium reptans (L.) Crantz, Ajuga vulgaris Rouy subsp. reptans (L.) Rouy) zběhovec plazivý
  Alnus glutinosa (L.) Gaertn. (Betula alnus, Betula glutinosa, Alnus vulgaris)   Alnus glutinosa (L.) Gaertn. (Betula alnus, Betula glutinosa, Alnus vulgaris) olše lepkavá, olše černá
  Bacopa 'Snow Star' (Sutera diffusus)   Bacopa 'Snow Star' (Sutera diffusus) bacopa rozkladitá, sutera 'Snow Star'
  Bacopa monnieri   Bacopa monnieri bakopa drobnolistá, sutera
  Ballota nigra L. (Ballota foetida Lamk.)   Ballota nigra L. (Ballota foetida Lamk.) měrnice černá
  Ballota pseudodictamnus (L.) Benth. (Ballota dictamnifolia, Beringeria, Marrubium pseudodictamnus L., Moluccella fruticosa Forssk.)   Ballota pseudodictamnus (L.) Benth. (Ballota dictamnifolia, Beringeria, Marrubium pseudodictamnus L., Moluccella fruticosa Forssk.) měrnice
  Balsamita major Desf. (Chrysanthemum balsamita (L.) Baill., Tanacetum balsamita L.)   Balsamita major Desf. (Chrysanthemum balsamita (L.) Baill., Tanacetum balsamita L.) maří list balšámový
  Bambusa arundinacea (Retz.) Willd.   Bambusa arundinacea (Retz.) Willd. bambus rákosovitý
  Barbarea vulgaris R. Br. (Erysimum barbarea L., Barbarea longirostris)   Barbarea vulgaris R. Br. (Erysimum barbarea L., Barbarea longirostris) barborka obecná
  Barbarea vulgaris subsp. arcuata (J. Presl et C. Presl) Hayek (Barbarea arcuata, Erysimum arcuatum Opiz ex J. et C. Presl, Barbarea taurica DC.)   Barbarea vulgaris subsp. arcuata (J. Presl et C. Presl) Hayek (Barbarea arcuata, Erysimum arcuatum Opiz ex J. et C. Presl, Barbarea taurica DC.) barborka obecná obloučnatá
  Barbarea vulgaris subsp. vulgaris (Barbarea arcuata, Erysimum arcuatum Opiz ex J. et C. Presl, Barbarea taurica DC.)   Barbarea vulgaris subsp. vulgaris (Barbarea arcuata, Erysimum arcuatum Opiz ex J. et C. Presl, Barbarea taurica DC.) barborka obecná pravá
  Bartramia pomiformis Hedw. (Bartramia crispa Brid.)   Bartramia pomiformis Hedw. (Bartramia crispa Brid.) kulistec jablíčkovitý
  Basella rubra L. (Basella alba L.)   Basella rubra L. (Basella alba L.) basela, malabarský špenát
  Batrachium fluitans (Lamk.) Wimm. (Ranunculus fluitans Lamk.)   Batrachium fluitans (Lamk.) Wimm. (Ranunculus fluitans Lamk.) lakušník vzplývavý, lakušník říční
  Bauhinia variegata L. (Bauhinia variegata (L.) Benth., Bauhinia alba Wall., Phanera variegata (L.) Benth., Bauhinia candida Ait.)   Bauhinia variegata L. (Bauhinia variegata (L.) Benth., Bauhinia alba Wall., Phanera variegata (L.) Benth., Bauhinia candida Ait.) bauhinie různobarvá
  Beaucarnea recurvata Roezl (Nolina recurvata Lem., Dasylirion inermis Wats., Pincenectitia tuberculata Lem.)   Beaucarnea recurvata Roezl (Nolina recurvata Lem., Dasylirion inermis Wats., Pincenectitia tuberculata Lem.) nolina, nolin, sloní noha
  Begonia 'Bonfire'   Begonia 'Bonfire' begonie 'Bonfire'
  Begonia 'Escargot' (Begonia x rex)   Begonia 'Escargot' (Begonia x rex) begonie 'Escargot'
  Begonia boweri 'Tiger'   Begonia boweri 'Tiger' begonie Bowerova 'Tiger'
  Begonia coccinea Hook. (Begonia rubra Irmsch., Pritzelia)   Begonia coccinea Hook. (Begonia rubra Irmsch., Pritzelia) begonie červená
  Begonia corallina (Begonia corallina Carr.)   Begonia corallina (Begonia corallina Carr.) begonie korálová
  Begonia hybrida (Begonia hiemalis Fotsch)   Begonia hybrida (Begonia hiemalis Fotsch) begonie zkřížená, begonie zahradní
  Begonia hydrocotylifolia Otto ex Hook.   Begonia hydrocotylifolia Otto ex Hook. begonie pupečníkolistá
  Begonia rex (Begonia rex Putz.)   Begonia rex (Begonia rex Putz.) begonie královská
  Begonia sutherlandii Hook. f.   Begonia sutherlandii Hook. f. begonie
  Begonia x semperflorens Krauss. (Begonia x hortensis Graf et Zwicky)   Begonia x semperflorens Krauss. (Begonia x hortensis Graf et Zwicky) begonie stálekvětá, voskovka
  Begonia x tuberhybrida  'Gold'   Begonia x tuberhybrida 'Gold' begonie 'Gold'
  Begonia x tuberhybrida  'Marginata'   Begonia x tuberhybrida 'Marginata' begonie 'Marginata'
  Begonia x tuberhybrida  'Marion'   Begonia x tuberhybrida 'Marion' begonie 'Marion'
  Begonia x tuberhybrida  'Salome'   Begonia x tuberhybrida 'Salome' begonie 'Salome'
  Begonia x tuberhybrida 'Rosea'   Begonia x tuberhybrida 'Rosea' begonie 'Rosea'
  Begonia x tuberhybrida Voss   Begonia x tuberhybrida Voss begonie hlíznatá, kysala hlíznatá
  Belamcanda chinensis L.   Belamcanda chinensis L. anginovník čínský
  Bellardia trixago (L.) All. (Bartsia trixago L.)   Bellardia trixago (L.) All. (Bartsia trixago L.) belardia hřebenitá
  Bellevalia 'Green Pearl' (Muscari,  Bellevalia pycnantha 'Green Pearl')   Bellevalia 'Green Pearl' (Muscari, Bellevalia pycnantha 'Green Pearl') belevalia 'Green Pearl'
  Bellis perennis L. (Bellis silvestris, Bellis sylvestris)   Bellis perennis L. (Bellis silvestris, Bellis sylvestris) sedmikráska obecná, chudobka
  Bellis perennis L. 'Fistulosa'   Bellis perennis L. 'Fistulosa' sedmikráska plná
  Beloperone guttata Brandeg. (Justicia brandegeeana Wassh. et Sm.)   Beloperone guttata Brandeg. (Justicia brandegeeana Wassh. et Sm.) chmelníček pestrý
  Beloperone guttata Brandeg. 'Rubra' (Justicia brandegeeana Wassh. et Sm.)   Beloperone guttata Brandeg. 'Rubra' (Justicia brandegeeana Wassh. et Sm.) chmelníček pestrý 'Rubra'
  Berberis aggregata Schneid. (Berberis gerardi Veitch.)   Berberis aggregata Schneid. (Berberis gerardi Veitch.) dřišťál nahloučený
  Berberis gagnepainii Schneid.   Berberis gagnepainii Schneid. dřišťál Gagnepainův
  Berberis julianae (Berberis julianae Schneid.)   Berberis julianae (Berberis julianae Schneid.) dřišťál Juliin, dříšťál Julianin
  Berberis thunbergii (Berberis thunbergii 'Atropurpurea', Berberis japonica)   Berberis thunbergii (Berberis thunbergii 'Atropurpurea', Berberis japonica) dřišťál Thunbergův
  Berberis verruculosa Hemsl. et Vils.   Berberis verruculosa Hemsl. et Vils. dřišťál bradavičnatý
  Berberis vulgaris L. (Berberis orientalis Schneid.)   Berberis vulgaris L. (Berberis orientalis Schneid.) dřišťál obecný, dráč, dřišťál, dřišťál dráč
  Berberis x media hort. (Berberis gagnepainii x Berberis verruculosa)   Berberis x media hort. (Berberis gagnepainii x Berberis verruculosa) dřišťál
  Bergenia crassifolia (Saxifraga crassifolia L.)   Bergenia crassifolia (Saxifraga crassifolia L.) bergenie tučnolistá
  Berteroa incana (L.) DC. (Farsetia incana (L.) Br., Camelina incana (L.) J. et C. Presl, Alyssum incanum L.)   Berteroa incana (L.) DC. (Farsetia incana (L.) Br., Camelina incana (L.) J. et C. Presl, Alyssum incanum L.) šedivka šedá
  Bertholletia excelsa Humb. et Bonpl.   Bertholletia excelsa Humb. et Bonpl. juvie ztepilá, para ořech
  Berula erecta (Huds.) Coville (Sium erectum Huds., Berula angustifolia)   Berula erecta (Huds.) Coville (Sium erectum Huds., Berula angustifolia) potočník vzpřímený
  Bessera elegans Schult. (Pharium elegans (Schult. f.) Steud., Bessera fistulosa (Herb.) Pritz, Bessera herbertii Don in Sweet)   Bessera elegans Schult. (Pharium elegans (Schult. f.) Steud., Bessera fistulosa (Herb.) Pritz, Bessera herbertii Don in Sweet) besera ozdobná
  Beta vulgaris 'Betina' (Beta vulgaris var. vulgaris)   Beta vulgaris 'Betina' (Beta vulgaris var. vulgaris) červená řepa
  Beta vulgaris 'Cicla' (Beta vulgaris subsp. cicla, Beta cicla (L.) L., Beta hortensis Mill.)   Beta vulgaris 'Cicla' (Beta vulgaris subsp. cicla, Beta cicla (L.) L., Beta hortensis Mill.) mangold řapíkatý, cvikla, římský špenát
  Beta vulgaris subsp. esculenta var. altissima (Beta vulgaris subsp. vulgaris var. altissima, Beta vulgaris var. saccharifera Alef.)   Beta vulgaris subsp. esculenta var. altissima (Beta vulgaris subsp. vulgaris var. altissima, Beta vulgaris var. saccharifera Alef.) řepa cukrová, řepa cukrovka
  Beta vulgaris subsp. maritina (L.) Thell.) (Beta maritina L., Beta vulgaris var. perennis L.)   Beta vulgaris subsp. maritina (L.) Thell.) (Beta maritina L., Beta vulgaris var. perennis L.) řepa obecná, řepa obecná přímořská
  Betonica officinalis L. (Stachys officinalis (L.) Trevisan)   Betonica officinalis L. (Stachys officinalis (L.) Trevisan) bukvice lékařská
  Betula pendula Roth. (Betula verrucosa Ehrh., Betula alba auct.)   Betula pendula Roth. (Betula verrucosa Ehrh., Betula alba auct.) bříza bělokorá, bříza bradavičnatá
  Bidens 'Bee Dance'   Bidens 'Bee Dance' dvouzubec 'Bee Dance'
  Bidens 'Rich Beauty'   Bidens 'Rich Beauty' dvouzubec 'Rich Beauty'
  Bidens cernua L. (Coreopsis bidens L., Coreopsis quadricornis Krock., Bidens minima Huds.)   Bidens cernua L. (Coreopsis bidens L., Coreopsis quadricornis Krock., Bidens minima Huds.) dvouzubec nicí
  Bidens ferulifolia (Coreopsis ferulifolia Jacq.)   Bidens ferulifolia (Coreopsis ferulifolia Jacq.) dvouzubec prutolistý
  Bidens frondosa L. (Bidens melanocarpa Wieg.)   Bidens frondosa L. (Bidens melanocarpa Wieg.) dvouzubec černoplodý
  Billbergia nutans Wendl.   Billbergia nutans Wendl. bilbergie, čínský oves
  Biscutella laevigata subsp. varia (Dum.) Rouy et Fouc. (Biscutella didyma L., Thlaspidium laevigatum (L.) Med.)   Biscutella laevigata subsp. varia (Dum.) Rouy et Fouc. (Biscutella didyma L., Thlaspidium laevigatum (L.) Med.) dvojštítek hladkoplodý, dvojštítek podvojný
  Bismarckia nobilis Hildebr. et Wendl.   Bismarckia nobilis Hildebr. et Wendl. bismarckia vznešená
  Bistorta affinis (Don) Soj. (Polygonum affine Don, Persicaria affinis)   Bistorta affinis (Don) Soj. (Polygonum affine Don, Persicaria affinis) rdesno, hadí kořen příbuzný
  Bistorta major Gray (Polygonum bistorta L., Bistorta officinalis Delarbe, Persicaria)   Bistorta major Gray (Polygonum bistorta L., Bistorta officinalis Delarbe, Persicaria) rdesno hadí kořen, hadí kořen větší
  Bistorta tenuicaulis (Biss. et Moore) Nakai (Polygonum tenuicaule, Percicaria tenuicaulis)   Bistorta tenuicaulis (Biss. et Moore) Nakai (Polygonum tenuicaule, Percicaria tenuicaulis) rdesno krátcelodyžné, hadí kořen
  Bistorta vivipara (L.) Delarb.   Bistorta vivipara (L.) Delarb. rdesno živorodé
  Bituminaria bituminosa (L.) Stirt. (Psoralea bituminosa L.)   Bituminaria bituminosa (L.) Stirt. (Psoralea bituminosa L.) bituminárie modrá
  Blackstonia perfoliata (L.) Huds. (Centaurium perfoliatum (L.) Krause, Gentiana)   Blackstonia perfoliata (L.) Huds. (Centaurium perfoliatum (L.) Krause, Gentiana) žlutnice prorostlá
  Bletilla striata (Thunb.) Rchb.   Bletilla striata (Thunb.) Rchb. bletila pruhovaná
  Blumenbachia hieronymi Urb.   Blumenbachia hieronymi Urb. blumenbachie Hieronymova
  Borago officinalis L.   Borago officinalis L. brutnák lékařský
  Bougainvillea x buttiana (Bougainvillea x buttiana Holtt. ex Standl.)   Bougainvillea x buttiana (Bougainvillea x buttiana Holtt. ex Standl.) bougainvilea, bugenvilea
  Bouteloua gracilis (Kunth) Lag. ex Griff.   Bouteloua gracilis (Kunth) Lag. ex Griff. moskytovka jemná, moskytka, bouteloua
  Bouvardia sp.   Bouvardia sp. bouvardia
  Bowiea volubilis Harv. ex Hook. (Schizobasopsis volubilis (Harv. ex Hook.) Macbr., Bowiea kilimandscharica Mild.)   Bowiea volubilis Harv. ex Hook. (Schizobasopsis volubilis (Harv. ex Hook.) Macbr., Bowiea kilimandscharica Mild.) bowiea, boviea
  Brachychiton populneus (Schott et Endl.) Br.   Brachychiton populneus (Schott et Endl.) Br. brachychiton topolovitý
  Brachypodium phoenicoides (L.) Roem. et Schult. (Bromus rupestris Host., Festuca, Poa, Triticum)   Brachypodium phoenicoides (L.) Roem. et Schult. (Bromus rupestris Host., Festuca, Poa, Triticum) válečka
  Brachypodium pinnatum (L.) Beauv. (Bromus pinnatus L., Festuca, Tricitum)   Brachypodium pinnatum (L.) Beauv. (Bromus pinnatus L., Festuca, Tricitum) válečka prapořitá
  Brachypodium rupestre (Host) Roem. et Schult. (Bromus rupestris Host., Festuca, Poa, Triticum)   Brachypodium rupestre (Host) Roem. et Schult. (Bromus rupestris Host., Festuca, Poa, Triticum) válečka skalní
  Brachyscome iberidifolia Benth. (Brachycome iberidifolia)   Brachyscome iberidifolia Benth. (Brachycome iberidifolia) všelicha iberkolistá
  Brassia (Brassavola)   Brassia (Brassavola) brasie
  Brassica 'Pak Choi'   Brassica 'Pak Choi' čínské zelí 'Pak Choi'
  Brassica chinensis L.   Brassica chinensis L. čínské zelí
  Brassica juncea (L.) Czern. 'Red Giant' (Sinapis juncea L., Raphanus junceus (L.) Crantz)   Brassica juncea (L.) Czern. 'Red Giant' (Sinapis juncea L., Raphanus junceus (L.) Crantz) hořčice čínská 'Red Giant', hořčice sítinovitá, hořčice sareptská, orientální hořčice
  Brassica napus L.   Brassica napus L. brukev řepka olejka
  Brassica napus subsp. napobrassica (Brassica campestris L. subsp. napobrassica, Brassica napus subsp. rapifera Metzger)   Brassica napus subsp. napobrassica (Brassica campestris L. subsp. napobrassica, Brassica napus subsp. rapifera Metzger) brukev řepka tuřín, kolník
  Brassica nigra (L.) Koch. (Sinapis nigra L., Erysimum glabrum C. Presl, Sisymbrium nigrum (L.) Prantl)   Brassica nigra (L.) Koch. (Sinapis nigra L., Erysimum glabrum C. Presl, Sisymbrium nigrum (L.) Prantl) hořčice černá, černohořčice
  Brassica oleracea L. convar. acephala var. medullosa Thell. (Brassica oleracea L. var. medullosa Thell.)   Brassica oleracea L. convar. acephala var. medullosa Thell. (Brassica oleracea L. var. medullosa Thell.) krmná kapusta, kapusta dřeňová
  Brassica oleracea var. botrytis L.   Brassica oleracea var. botrytis L. květák, karfiol
  Brassica oleracea var. capitata 'Ruby Perfection'   Brassica oleracea var. capitata 'Ruby Perfection' zelí červené, červené zelí 'Ruby Perfection'
  Brassica oleracea var. capitata L.   Brassica oleracea var. capitata L. zelí bílé, bílé zelí
  Brassica oleracea var. gemmifera (Brassica oleracea L. var. gemmifera DC.)   Brassica oleracea var. gemmifera (Brassica oleracea L. var. gemmifera DC.) růžičková kapusta
  Brassica oleracea var. gongylodes 'Gigant'   Brassica oleracea var. gongylodes 'Gigant' kedluben bílý 'Gigant', kedlubna bílá
  Brassica oleracea var. gongylodes L.   Brassica oleracea var. gongylodes L. kedluben bílý, kedlubna bílá
  Brassica oleracea var. gongylodes L. 'Azur'   Brassica oleracea var. gongylodes L. 'Azur' kedluben modrý, kedlubna modrá
  Brassica oleracea var. italica (Brassica oleracea L. convar. botrytis (L.) Alef. var. cymosa Duch.)   Brassica oleracea var. italica (Brassica oleracea L. convar. botrytis (L.) Alef. var. cymosa Duch.) brokolice
  Brassica oleracea var. sabauda 'Kamome'   Brassica oleracea var. sabauda 'Kamome' kapusta ozdobná 'Kamome F 1', okrasná kapusta 'Kamome F1'
  Brassica oleracea var. sabauda L.   Brassica oleracea var. sabauda L. hlávková kapusta, kadeřavá kapusta
  Brassica oleracea var. sabauda L. 'Coral'   Brassica oleracea var. sabauda L. 'Coral' kapusta ozdobná, okrasná kapusta 'Coral'
  Brassica oleracea var. sabellica L. (Brassica oleracea L. var. sabellica L.)   Brassica oleracea var. sabellica L. (Brassica oleracea L. var. sabellica L.) kapusta kadeřavá, kadeřávek
  Brassica pekinensis (Lour.) Rupr.   Brassica pekinensis (Lour.) Rupr. pekingské zelí, pekinkské zelí
  Brassica rapa subsp. japonica 'Mibuna' (Brassica campestris auct.)   Brassica rapa subsp. japonica 'Mibuna' (Brassica campestris auct.) brukev 'Mibuna'
  Brassica rapa subsp. japonica 'Mizuna' (Brassica rapa var. nipposinica L. H. Bailey)   Brassica rapa subsp. japonica 'Mizuna' (Brassica rapa var. nipposinica L. H. Bailey) brukev 'Mizuna'
  Brassica rapa subsp. rapa 'Albina' (Brassica campestris subsp. rapifera (Metzger) Sinsk., Brassica rapa subsp. rapifera (Dalla-Torre et Sarnth.))   Brassica rapa subsp. rapa 'Albina' (Brassica campestris subsp. rapifera (Metzger) Sinsk., Brassica rapa subsp. rapifera (Dalla-Torre et Sarnth.)) brukev vodnice 'Albína'
  Brassica rapa var. komatsuna 'Komatsuna'   Brassica rapa var. komatsuna 'Komatsuna' hořčice čínská 'Komatsuna', orientální hořčice
  Briza maxima L.   Briza maxima L. třeslice větší
  Bromus hordeaceus L. (Bromus  mollis L., Anisantha, Ceratochloa, Bromopsis)   Bromus hordeaceus L. (Bromus mollis L., Anisantha, Ceratochloa, Bromopsis) sveřep měkký, sveřepec, kostřavice
  Brugmansia suaveolens (Humb. et Bonpl. ex Willd.) Bercht. et J. Presl (Datura suaveolens Humb. et Bonpl. ex Willd., Brougmasia suaveolens, Datura arborea L.)   Brugmansia suaveolens (Humb. et Bonpl. ex Willd.) Bercht. et J. Presl (Datura suaveolens Humb. et Bonpl. ex Willd., Brougmasia suaveolens, Datura arborea L.) durman vonný, andělské trumpety
  Brugmansia x candida Pers. (Brugmasia aurea x Brugmasia versiocolor, Datura)   Brugmansia x candida Pers. (Brugmasia aurea x Brugmasia versiocolor, Datura) durman bělostný, andělské trumpety
  Brunnera 'Looking-Glass'   Brunnera 'Looking-Glass' pomněnkovec 'Looking-Glass', brunera
  Brunnera macrophylla Johnst. (Anchusa myosotidiflora Lehm., Myosotis macrophylla Adams)   Brunnera macrophylla Johnst. (Anchusa myosotidiflora Lehm., Myosotis macrophylla Adams) pomněnkovec velkolistý, brunera
  Bryonia alba L.   Bryonia alba L. posed bílý
  Bryum argenteum Hedw. (Bryum lanatum (Beauv.) Brid.)   Bryum argenteum Hedw. (Bryum lanatum (Beauv.) Brid.) prutník stříbřitý
  Buddleja davidii (Buddleja davidii Fran., Buddleia davidii, Buddleja variabilis Hems., Budleja)   Buddleja davidii (Buddleja davidii Fran., Buddleia davidii, Buddleja variabilis Hems., Budleja) budleja Davidova, komule, himálajský šeřík, letní šeřík, motýlí keř
  Bulbine frutescens (Bulbine frutescens (L.) Willd.)   Bulbine frutescens (Bulbine frutescens (L.) Willd.) bulbine křovitá
  Bulbocodium vernum (Bulbocodium vernum L., Colchicum bulbocodium (L.) Ker Gawl.)   Bulbocodium vernum (Bulbocodium vernum L., Colchicum bulbocodium (L.) Ker Gawl.) bulbocodium, ocúnovec jarní
  Bunias orientalis L. (Laelia orientalis (L.) Desv.)   Bunias orientalis L. (Laelia orientalis (L.) Desv.) rukevník východní
  Bupleurum rotundifolium L.   Bupleurum rotundifolium L. prorostlík okrouhlolistý
  Butomus umbellatus L.   Butomus umbellatus L. šmel okoličnatý
  Buxus microphylla Sieb. et Zucc.   Buxus microphylla Sieb. et Zucc. zimostráz drobnolistý, krušpánek
  Buxus sempervirens L.   Buxus sempervirens L. zimostráz vždyzelený, krušpánek
  Cakile maritima Scop. (Bunias cakile L.)   Cakile maritima Scop. (Bunias cakile L.) pomořanka přímořská
  Coriandrum sativum L. (Bifora loureirii Kost.)   Coriandrum sativum L. (Bifora loureirii Kost.) koriandr setý
  Dichelostemma 'Pink Diamond' (Brodiaea)   Dichelostemma 'Pink Diamond' (Brodiaea) dichelostema 'Pink Diamond'
  Eriophyllum lanatum (Bahia, Actinella lanata Pursh)   Eriophyllum lanatum (Bahia, Actinella lanata Pursh) eriophylum vlnatý
  Fallopia dumetorum (L.) Holub (Bilderdykia dumetorum (L.) Holub, Polygonum dumetorum L., Fagopyrum dumetorum (L.) Schrieb.)   Fallopia dumetorum (L.) Holub (Bilderdykia dumetorum (L.) Holub, Polygonum dumetorum L., Fagopyrum dumetorum (L.) Schrieb.) opletka křovištní
  Heliconia psittacorum L. (Bihai humilis (Aubl.) Griggs, Musa humilis Aubl.)   Heliconia psittacorum L. (Bihai humilis (Aubl.) Griggs, Musa humilis Aubl.) heliconie, bihaja
  Ipheion uniflorum (Raf.) Traub. (Brodiaea uniflora (Lindl.) Engl., Milla uniflora (Lindl.) Grah., Triteleia uniflora Lindl.)   Ipheion uniflorum (Raf.) Traub. (Brodiaea uniflora (Lindl.) Engl., Milla uniflora (Lindl.) Grah., Triteleia uniflora Lindl.) ipheion jednokvětý
  Kalanchoe daigremontiana Ham. et Perr. (Bryophyllum daigremontianum (Ham. et Perr.) Berg.)   Kalanchoe daigremontiana Ham. et Perr. (Bryophyllum daigremontianum (Ham. et Perr.) Berg.) kolopejka Daigremontianova, kalanchoe
  Kalanchoe manginii 'Wendy' (Bryophyllum manginii)   Kalanchoe manginii 'Wendy' (Bryophyllum manginii) kolopejka zvonková, kalanchoe
  Macleaya cordata (Willd.) Br. (Bocconia cordata Willd., Bocconia japonica André)   Macleaya cordata (Willd.) Br. (Bocconia cordata Willd., Bocconia japonica André) okecek srdčitý
  Magnolia stellata (Sieb. et Zucc.) Max. (Buergeria stellata Sieb. et Zucc.)   Magnolia stellata (Sieb. et Zucc.) Max. (Buergeria stellata Sieb. et Zucc.) šácholan hvězdovitý, magnolie
  Mahonia aquifolium (Berberis aquifolium Pursh)   Mahonia aquifolium (Berberis aquifolium Pursh) mahonie cesmínolistá, mahónie
  Mahonia bealei (Fort.) Carr. (Berberis bealei Fort., Mahonia japonica var. bealei (Fort.) Fedde)   Mahonia bealei (Fort.) Carr. (Berberis bealei Fort., Mahonia japonica var. bealei (Fort.) Fedde) mahonie Bealeova
  Mentzelia lindleyi Torr. et Gray (Bartonia aurea)   Mentzelia lindleyi Torr. et Gray (Bartonia aurea) bartonie zlatožlutá
  Paulownia tomentosa Steudel (Bignonia tomentosa  Thunb., Paulownia imperialis Sieb. et Zucc.)   Paulownia tomentosa Steudel (Bignonia tomentosa Thunb., Paulownia imperialis Sieb. et Zucc.) pavlovnie plstnatá, paulovnie, paulownia
  Phalaris arundinacea L. var. picta (Baldingera arundinacea (L.) Dum., Phalaroides arundinacea (L.) Rausch.)   Phalaris arundinacea L. var. picta (Baldingera arundinacea (L.) Dum., Phalaroides arundinacea (L.) Rausch.) chrastice rákosovitá, lesknice rákosovitá
  Pohlia nutans (Hedw.) Lindb. (Bryum compactum Aust., Bryum austronutans Müll.)   Pohlia nutans (Hedw.) Lindb. (Bryum compactum Aust., Bryum austronutans Müll.) paprutka nicí
  Pseudocrossidium hornschuchianum (Schultz) Zand. (Barbula hornschuchiana Schultz)   Pseudocrossidium hornschuchianum (Schultz) Zand. (Barbula hornschuchiana Schultz) patřásnatka Hornschuchova
  Schefflera actinophylla (Endl.) Harms (Brassaia actinophylla Endl.)   Schefflera actinophylla (Endl.) Harms (Brassaia actinophylla Endl.) šeflera, deštníkový strom
  Sinapis arvensis L. (Brassica arvensis (L.) Rab., Raphanus arvensis (L.) Crantz)   Sinapis arvensis L. (Brassica arvensis (L.) Rab., Raphanus arvensis (L.) Crantz) hořčice rolní
  Sisyrinchium californicum (Ker Gawl.) Dryand. (Bermudiana californica (Dryand.) Kuntze, Hydastylus, Marica californica Ker Gawl., Olsynium luteum Raf., Sisyrinchium flavidum Kell.)   Sisyrinchium californicum (Ker Gawl.) Dryand. (Bermudiana californica (Dryand.) Kuntze, Hydastylus, Marica californica Ker Gawl., Olsynium luteum Raf., Sisyrinchium flavidum Kell.) badil kalifornský
  Stachys grandiflora (Stev. ex Willd.) Benth. (Betonica grandiflora (Stev. ex Willd.))   Stachys grandiflora (Stev. ex Willd.) Benth. (Betonica grandiflora (Stev. ex Willd.)) čistec velkokvětý
  Tecoma stans (L.) Juss. ex Kunt. (Bignonia frutescens, Gelseminum stans (L.) Kuntze)   Tecoma stans (L.) Juss. ex Kunt. (Bignonia frutescens, Gelseminum stans (L.) Kuntze) tecoma vzpřímená
  Telekia speciosa (Schreb.) Baumg. (Buphthalmum speciosum Schreb., Telekia cordifolia (Waldst. et Kit.) DC.)   Telekia speciosa (Schreb.) Baumg. (Buphthalmum speciosum Schreb., Telekia cordifolia (Waldst. et Kit.) DC.) kolotočník ozdobný
  Tritelea 'Starlight' (Brodiaea)   Tritelea 'Starlight' (Brodiaea) tritelea 'Starlight'
  Triteleia laxa Benth. (Brodiaea)   Triteleia laxa Benth. (Brodiaea) triteleia
Použitá literatura
Vyhledávání v atlasu květin
Zadejte slovo latinského nebo českého názvu (i jeho část):
latinsky:
česky:


      Návštěvníků celkem: TOPlist
Copyright © 2000-2019 Iva Jelínková, All Rights Reserved